Детройт спечели гостуването си в столицата

Джъстин Абделкадер вкара два гола в третата част за Детройт, който се наложи с 4:2 като гост над Вашингтон. Абделкадер се разписа за 3:2 след пас на Павел Дацюк, извел го сам срещу вратаря Брейдън Холтби от ляво в 10:34 минута на периода. Преди това той изравни за 2:2, а по един гол за "Червените криле" вкараха Густав Нюквист и самия Дацюк, оформил крайното 4:2 при числено превъзходство в последната минута.

За домакините се разписаха Трой Броуър и Евгений Кузнецов, а Александър Овечкин загуби персоналния двубой с Дацюк на двамата най-популярни руски играчи в момента. Овечкин пък регистрира пети пореден мач без точка. Детройт събра 12 точки и се нарежда на 3-о място в Атлантическата дивизия, докато Вашингтон е 6-и в Дивизия Метрополитен с 10.

Нешвил разби с 4:1 Едмънтън като гост и компенсира единственото си поражение в редовното време в миналия кръг. Успехът остави Хищниците на върха в Централната дивизия с 14 точки, с три пред Чикаго и Далас. Крейг Смит вкара два гола за Нешвил, Шей Уебър и Тейлър Бек също се разписаха, а финландският вратар Пека Рине спаси 26 удара. Тейлър Хол се разписа за Ойлърс, които претърпяха първо поражение в последните си пет мача.