Велков и Вюрцбургер аут от Купата на Германия

Българският защитник Костадин Велков и отборът му Вюрцбургер Кикерс отпаднаха във втория кръг на турнира за Купата на Германия след домакинска загуба с 0:1 от Айнтахт (Брауншвайг).

Гостите, които са във Втора Бундеслига, стигнаха до победата с гол на норвежкия национал Хавард Нилсен в 78-ата минута, който оползотвори подаване на Мушанга Бакенга. Три минути преди края домакините, които са лидери в Баварската регионална лига, вкараха гол чрез Кристофер Бийбер. Съдията Роберт Кампка го зачете, но след консултация с асистента си отмени попадението, след като му беше сигнализирано, че макар и с малко, Бийбер е бил в засада.

Бившият бранител на Локо (София), Славия и Поморие Костадин Велков игра пълни 90 минути за Кикерс Вюрцбург и в 10-ата минута можеше да се разпише. След центриране от статично положение ударът му мина на сантиметри от лявата греда на вратаря Рафал Гикиевич.