Зенит изхвърча от Купата на Русия след шокиращ обрат (видео)

Отборът на Зенит претърпя шокираща загуба в турнира за Купата на Русия. Питерци допуснаха обрат от 2:0 до 2:3 срещу Арсенал (Тула) и напуснаха надпреварата. В редовното време срещата завърши 2:2, като гостите, които са на последно място в Премиер лигата и нямат нито една победа, изравниха с попадение на Дмитрий Смирнов в 90-ата минута. В продълженията пък Артур Малоян довърши тима на Андре Вилаш-Боаш с гол в 104-ата минута.

Португалският наставник на Зенит даде шанс на някои от резервите, но в състава личаха имената и на звездите Хълк, Александър Кержаков и Есекиел Гарай. В 20-ата минута Керж се пребори с бранител на гостите и намери Андрей Аршавин, който откри резултата. В средата на второто полувреме левият бек Милан Родич покачи на 2:0 след асистенция на Хълк и всичко изглеждаше решено.

Десет минути преди края Владислав Рижков преодоля няколко футболисти на Зенит и стреля, Вячеслав Малафеев спаси, но Виталий Калешин върна интригата. Във втората минута на добавеното време бранителите на домакините сбъркаха след една изсипана в наказателното поле топка и Смирнов отблизо направи резултата 2:2.

Така се стигна до продължения и в 104-ата минута Лукаш Тесак центрира, а Малоян заби топката под гредата. Драмата достигна връхната си точка в 120-ата минута, когато удар на Гарай срещна гредата и Зенит не успя да стигне до дузпи.

"Очевидно, това е шок за нас. Всички сме разстроени, футболистите проявиха необяснима безотговорност. Всичко беше на наща страна, но серия от грешки ни провалиха. Смених Аксел Витсел, защото той се умори. Срещу ЦСКА (Москва) ще е различно, но най-важното дотогава е да се възстановим психически", каза на пресконференцията след мача Вилаш-Боаш.