Късен шок за Юве в Генуа (видео)

Отборът на Ювентус регистрира първа загуба от началото на сезона в Серия "А". "Бианконерите" бяха попарени буквално в последната секунда на гостуването си на Дженоа в мач от деветия кръг на шампионата и бяха победени с 0:1. Единственото попадение вкара Лука Антонини в 94-ата минута на двубоя.

След доста скучно и безидейно първо полувреме на мача, в което гостите от Торино имаха териториално превъзходство, но без да създадат нещо опасно пред вратата на съперника, през втората част Ювентус се активизира. Особено в последния половин час на срещата Старата госпожа наложи доста голям натиск и създаде няколко чисти положения за гол. Най-сериозното бе пропиляно от Анджело Огбона, който се оказа сам срещу вратаря Матия Перин, но удари гредата в опита си да вкара. След това и резервата Алваро Мората можеше да се разпише, но ударът ме бе спасен отлично от вратаря.

Така срещата отиваше към нулево равенство, когато домакините опитаха последна атака и тя се оказа успешна. Резервата Алесандро Матри получи топката в наказателното поле и с едно докосване отклони към Антонини, който бе останал сам в малкото наказателно и успя да прокара топката във вратата на Буфон. При паса на Матри обаче останаха сериозни съмнения за засада. Така или иначе попадението бе зачетено и Ювентус инкасира първо поражение в първенството. Интересен факт около попадението е, че Антонини бе изгонен от предишния си отбор Милан от настоящия наставник Масимилиано Алегри.

Срещата бе под номер 500 за легендарния Джанлуиджи Буфон с фланелката на Ювентус във всички турнири, но юбилеят не бе приятен за ветерана. "Бианконерите" не бяха губили в Серия "А" от 30 март тази година, когато бяха победени с 0:2 от Наполи.

Със загубата си днес Ювентус и Рома се изравниха на върха на класирането на италианския шампионат. Куриозното е, че и двата тима имат еднакъв брой точки - 22 и еднаква голова разлика - 16:4.