Милан се измъкна срещу момчетата на Земан (видео+галерия)

Отборът на Милан записа второ поредно равенство 1:1 в Серия “А” при гостуването на Каляри от 9-ия кръг. Тимът на Филипо Индзаги стигна до точката с доза късмет, тъй като момчетата на Зденек Земан играха по-добре и пропуснаха две чисти положения, а веднъж и гредата помогна на Кристиан Абиати. Виктор Ибарбо откри головата си сметка за този сезон в 24-ата минута, а Джакомо Бонавентура изравни с малко куриозен гол десет минути по-късно.

Каляри - Милан 1:1 Каляри за първи път игра на своя Сант'Елия с пълен капацитет, тъй като и последната трибуна "Курва Суд" бе отворена за тифозите за този мач. Отборът на Земан започна в предни позиции с Виктор Ибарбо, Марко Сау и Андреа Косу. За Милан титуляр бе Фернандо Торес, а другите в офанзивната линия на гостите бяха Стефан Ел Шаарауи и Кейсуке Хонда. Домакините започнаха много по-добре срещата.

Още в 4-ата минута Адил Рами с фантастичен шпагат спаси вратата на гостите от сигурен гол след отлична атака на домакините. Френският защитник изби удар на Ибарбо към празната врата. Ибарбо с глава все пак вкара своя първи гол за сезона в 24-ата минута, когато изпревари Рами, Де Шилио и Абиати.
В 32-ата минута Кристиан Абиати спаси удар на останалия срещу него Сау. Само 120 секунди по-късно Бонавентура изненадващо изравни. Халфът прехвърли Алесио Краньо от над 22 метра, но не се разбра дали това бе негова идея, или искаше да центрира към свой съотборник. Попадението е второ за сезона за пристигналия от Аталанта техничар. При следващата атака Съли Мунтари пропусна да даде преднина на "росонерите".
Втората част започна с по една възможност за Ибарбо и Ел Шаарауи, а след това Иняцио Абате изби в корнер в последния момент. Капитанът Даниеле Конти след подаване от фаул в 57-ата минута удари лявата греда на гостите с бомбен изстрел.
Последваха няколко смени. Една от тях - Диего Фариас, пропусна в 88-ата минута да донесе трите точки на Каляри, след като Абиати с отличен рефлекс спаси неговия удар от 10 метра. Така Милан записа четвърто равенство този сезон, но с актив от 16 точки вече е на мечтаното трето място, като изостава само от лидерите Рома и Ювентус, които имат по 22.
Играчите на Филипо Индзаги имат по-добра голова-разлика от Сампдория и Удинезе, които също имат актив от 16 точки. Тимът на Лацио (15) обаче може да излезе еднолично на трето място при победа над Верона утре.
Каляри остана 14-и с девет точки. "Росонерите" приемат Палермо през уикенда, а играчите на Земан гостуват на "Олимпико" срещу Мирослав Клозе и компания.