Георги Братоев и Нефтяник с разгромна загуба от Локо в Новосибирск (СНИМКИ)

Разпределителят на националния ни волейболен отбор Георги Братоев и неговият Нефтяник (Оренбург) допуснаха разгромна 5-та загуба в руската Суперлига. Братоев и новите му съотборници паднаха като гости на вицешампиона Локомотив (Новосибирск) с 0:3 (13:25, 12:25, 19:25) в среща от 6-ия кръг, играна този следобед.

Въпреки поражението волейболистите на Нефтяник останаха на 11-то място във временното класиране с 4 точки след 1 победа и 5 загуби. В следващия 7-ми кръг Братоев и компания са домакини на очертаващия се като аутсайдер Югра-Самотлор (Нижневартовск). Мачът е в събота (1 ноември) от 15,00 часа българско време.

Георги Братоев също започна като титуляр за Нефтяник, но бе сменен във втория гейм от Сергей Горбачов, за да се появи отново в игра като резерва в третата част. Българският разпределител завърши с 2 точки (1 блок), а най-резултатен за Нефтяник станаха Виталий Василиев и Владимир Иванов с по скромните 5 точки. За тима на Локомотив най-полезен бе кубинецът Ореол Камехо със 17 точки (4 аса, 68% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) за победата.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) - НЕФТЯНИК (ОРЕНБУРГ) 3:0 (25:13, 25:12, 25:19)
ЛОКОМОТИВ: Лукаш Дивиш Артьом Волвич 3, Денис Земченьок 9, Александър Бутко, Александър Абросимов 6, Ореол Камехо 17 - Валерий Комаров-либеро (Станислав Еремин 1, Валентин Голубьов, Николай Леоненко 7, Олег Самсоничев)
Старши-треньор: Андрей Воронков
НЕФТЯНИК: ГЕОРГИ БРАТОЕВ 2, Никита Козлов 3, Михаил Бекетов 4, Александър Богомолов 2, Владимир Иванов 5, Антон Асташенков 4 - Хлеб Кашицин-либеро (Сергей Гончаров, Андрей Титич 3, Горан Белица 2, Виталий Василиев 5)
Старши-треньор: Владимир Терентиев.