Хулиган нападна Рибери при нова лекция на Байерн (видео)

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) направи втора крачка към защита на трофея си, след като спечели с лекота с 3:1 гостуването си на Хамбургер ШФ. Роберт Левандовски (7') и Дейвид Алаба (44') убиха интригата още през първото полувреме, а Франк Рибери (55') реши всичко след това. Силите на домакините стигнаха само за почетно попадение на Пиер-Мишел Ласога пет минути преди последния съдийски сигнал.

Срещата на "Имтех Арена" обаче ще се запомни с грозен инцидент в последните секунди, когато фен на Хамбургер ШФ нахлу на терена и удари Франк Рибери с шалчето си, след което размаха средни пръсти. Хулиганът веднага беше хванат от стюардите и не се стигне до нещо по-лошо.

По-рано тази есен тимът от Северна Германия успя да спре баварците в първенството - 0:0, но този път превъзходството на шампионите беше очевидно, макар и да не се материализира в по-голяма разлика на таблото. Това се дължи най-вече на вратаря на домакините Ярослав Дробни, който само в заключителните 3-4 минути спаси три 100-процентови възможности, открили се пред Мюлер и Левандовски.

Джосеп Гуардиола гласува доверие като титуляр на Рибери, който дълго време лекуваше контузия. Французинът си партнираше в предни позиции с Томас Мюлер и Роберт Левандовски, докато Марио Гьотце остана сред резервите. Изобщо в групата пък не попадна Ариен Робен, който е с травма.

Левандовски откри още в 7-ата минута след много груба грешка на Хайко Вестерман, който не успя да върне топката достатъчно силно към вратаря Ярослав Дробни. В 20-ата минута съдиите отмениха гол на Томас Мюлер заради засада, която беше доста спорна. В 44-ата минута обаче реферите сгрешиха в полза на баварците, след като им присъдиха странично хвърляне, което трябваше да бъде за домакините. От него гостите бързо разиграха и Дейвид Алаба изненада Дробни с далечен удар за 2:0.

Авансът на Байерн стана класически в 55-ата минута, когато далечен шут на Рибери се отклони в тялото на Йоан Джуру и влетя в мрежата. Домакините намалиха чрез Пиер-Мишел Ласога в 85-ата минута, но това беше всичко от тях.

Преди година Хамбургер ШФ и Байерн пак играха един срещу друг за купата, но на четвъртфиналите, като отборът от Мюнхен спечели с категоричното 5:0 като гост.

На отбора на Гуардиола сега му предстои дерби с Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата. Мачът е в събота на "Алианц Арена" от 19,30 часа.

ХАМБУРГЕР ШФ - БАЙЕРН 1:3
0:1 Левандовски (7)
0:2 Алаба (44)
0:3 Рибери (55)
1:3 Ласога (85)