Григор премина експресно през Куевас на старта в Париж (видео)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с експресна победа 6:0, 6:3 над Пабло Куевас от Уругвай участието си в турнира от сериите "Мастърс" във френската столица Париж. По този начин той се класира за третия кръг от надпреварата, след като почиваше в първия кръг и започна директно от втория. Победата е под №50 за Григор през 2014 година. Българинът демонстрира изключително стабилна игра срещу колебливия си опонент и подпечата победата си след само 62 минути на корта. Особено впечатляващ бе начинът, по който Димитров спечели първия сет от мача - с 6:0 само за 24 минути на корта. В осминафиналите на турнира ракета №1 на България ще се изправи срещу един от преките си конкуренти за място на финалния "Мастърс" в Лондон Анди Мъри.

Григор започна двубоя във вихрено темпо и спечели първия сет с 6:0 само за 24 минути на корта. Българинът играеше отлично, докато в същото време неговият съперник допускаше елементарни грешки и не можеше да се противопостави на ударите на своя опонент. Така Гришо набързо осъществи три пробива в подаването на Куевас, а в същото време безпроблемно спечели своите сервис геймове, за да остави опонента си без гейм в първата част и да поведе с 1:0 сета.

Вторият сет започна значително по-равностойно, като Димитров имаше сериозни трудности да спечели първото си подаване. След няколко равенства 40:40 и над шест минути игра, Гришо все пак удържа своя сервис и поведе с 1:0. Макар да стабилизира играта си и да изравни силите в разиграванията, Куевас отново допусна пробив, който позволи на Димитров да поведе с 3:1 гейма. Гришо не пропусна да се възползва от този аванс, който извоюва и до края на мача сервираше изключително стабилно, за да не позволи на своя съперник да се върне в мача. Така той спечели с 6:3 втората част и взе мача с общ резултат 6:0, 6:3.

Димитров завоюва общо 37 230 евро от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста на АТР. Ако успее да се справи със съпротивата на намиращия се в отлична форма Анди Мъри и се класира на 1/4-финалите, Димитров ще спечели двойно повече точки за ранглистата и ще срещне лидера в световната ранглиста Новак Джокович.