Мъри вече чака Григор в третия кръг в Париж

Олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,45 милиона евро. Поставеният под номер 8 Мъри надделя над представителя на домакините Жулиен Бенето с 6:3, 6:4 след 71 минути игра. Британецът доминираше в първия сет, в който не даде възможност за пробив на съперника си. Във втората част Мъри също започна по-добре и след два пробива поведе с 4:1. Бенето успя да намали до 3:4, но за повече нямаше сили.

Така в третия кръг Мъри очаква победителя от срещата между най-добрия български тенисист Григор Димитров и Пабло Куевас (Уругвай), които играят по-късно днес.

Британецът има аванс от 3:2 победи срещу Димитров, но хасковлията е спечелил последните два мача между двамата през този сезон, включително и на "Уимбълдън", където детронира Мъри на четвъртфиналите след 6:1, 7:6(4), 6:2 в началото на юли. Шампионът от 2012 година Давид Ферер (Испания) също продължава напред след труден успех над Давид Гофен (Белгия) с 6:3, 2:6, 6:3. За място на четвъртфиналите поставеният под номер 4 Ферер ще се изправи срещу сънародника си Фернандо Вердаско.