Дунав отстъпи на Левски

Футболистите на Дунав загубиха от софийския Левски с 1:2 в мач от 15-ия кръг на първенството на Елитната юношеска група до 17г. Двубоят се игра на стадиона в русенския квартал "Здравец".

Домакините започнаха по-добре и заслужено поведоха. Стефан Митев атакува отдясно и подаде към Сонер Хюсеин, който не сгреши отблизо за 1:0. Русенската радост обаче не трая дълго, тъй като малко преди края на първата част гостите се възползваха от грешка в русенската отбрана и изравниха за 1:1. След почивката столичният тим пое инициативата и логично стигна до пълен обрат за крайното 1:2.

"Доволен съм от момчетата. Въпреки загубата, се стараха много и показаха, че имаме място в елита при 17-годишните. Гостите все пак са класен отбор и заслужено победиха", сподели след края на мача старши треньорът на "Дунав" U17 Емил Иванов.

В следващия кръг на 9 ноември младите "дракони" гостуват на връстниците си от "Верея" в Стара Загора.