Малшансът за Божинов продължава с пълна сила

Българският нападател Валери Божинов продължава да няма късмет след завръщането си в Серия “Б”. Играчът на Тернана отново започна титуляр за тима си в гостуването на Капри (1:3), но след само шест минути бе заменен. Причината за това е, че отново, подобно на предния кръг, вратарят на Тернана бе изгонен и бе отсъдена дузпа.

Това се случи миналия уикенд при домакинството с Трапани (1:2), а днес резервният вратар на тима Сала бе изгонен след шест минути и трябваше третият страж Гава да дебютира в Серия “Б”.

Треньорът на гостите Атилио Тесер смени Божинов, който започна отлично срещата и секунди преди червения картон майсторски се измъкна от бранител и пробва диагонален удар, който преотстъпеният от Милан вратар Габриел изби в ъглов удар. Домакините реализираха дузпата, а после и още две попадения до края на първата част, след което спечелиха с 3:1.

Преди няколко дни отново българинът бе заменен, след като тимът на Тернана играеше с човек по-малко.

При предишното гостуване на Тернана срещу Латина (1:1) Божинов отново бе заменен през първата част, но поради контузия.

Това бе пети мач на Божинов, който все още няма гол. При дебюта му срещу Болоня (0:1) негово попадение минути преди края бе отменен за спорно нарушение.