Левски прекъсна лошата си серия

Шампионът Левски се върна към победите, надигравайки Ямбол с 90:76 у дома в зала "Универсиада". "Сините" сложиха край на серията си от три поредни загуби - две в Адриатическата лига и една в родното първенство.

След днешния успех столичани имат баланс от две победи и една загуба в родното първенство, докато ямболии все още не познават вкуса на успеха и имат на сметката си три поражения.

Левски реши нещата в своя полза още през първата четвърт, когато се откъсна напред в резултата след серия от 11-2, след която поведоха с 11 точки (20:9), а в края на частта вече имаха аванс от 14 - 28:14.

Ямбол не оказа никаква съпротива през втората част и остана в ролята на изоставащ до почивката, а разликата в полза на Левски на няколко пъти доближаваше 20 точки, за да се стигне до 53:36 на почивката.

Гостите все пак се съвзеха и след 5 минути игра през второто полувреме свалиха шест точки от пасива си за 59:48, но Левски вдигна оборотите и след 30 минути водеше със 72:53.

В заключителните 10 минути момчетата на Юли Радионов успяха да намалят изоставането си, но все пак загубиха с 14 точки - 90:76.

Най-резултатен бе капитанът Павел Иванов, който се завърна в игра, след като пропусна гостуването на Солнок. Юношата на тима реализира 17 точки. Алекс Симеонов добави 15 точки, Николай Върбанов остана с 14, а Деян Карамфилов изигра най-силния си мач от началото на сезона и се отчете с 8 точки и 9 асистенции.

За Ямбол Тони Бърнас отново бе №1, завършвайки с 21 точки, 11 борби и 6 отнети топки, а Тайлър Лейзър добави 22 точки.

ЛЕВСКИ - ЯМБОЛ 90:76 (28:14, 25:22, 19:17, 18:23)

ЛЕВСКИ: Деян Карамфилов 8, Павлин Иванов 5, Христо Захариев 12, Алекс Симеонов 15, Николай Върбанов 14 (Павел Иванов 17, Милян Пупович 8, Димитър Димитров 8, Стоян Гюроски 3, Никола Гайдаджиев)

ЯМБОЛ: Станислав Говедаров 2, Тайлър Лейзър 22, Тони Бърнас 21, Стоян Петков 14, Костадин Маршавелски 7 (Иван Тенев 7, Милен Костов 1, Стойо Чолаков, Стилиян Иванов 2, Андрей Иванов)