Симеон Славчев се завърна в игра след два месеца пауза

Втори мач за Спортинг (Лисабон) записа българският полузащитник Симеон Славчев, но отново се появи за втория състав на клуба. Славчев започна като титуляр за резервите, които се състезават във втора дивизия, и завършиха 0:0 при домакинството си на Оливейрензе. Славчев обаче не показа нищо кой знае какво през първото полувреме и логично на почивката беше заменен от друг млад играч- роденият през 1994-а година Юри Медейрош.

За Симеон Славчев това е първи мач след точно два месеца. Той има 75 минути пак за втория отбор на 27-и август при домакинството на Деспортиво Авеш, когато резервите на лисабонските лъвове биха 3:0. Бившият футболист на Литекс дори не е попадал в групата на първия отбор. Според изданието Маиш Футебол, "Славчев е изглеждал монотонен в представянето си, но и след смяната му дублиращата формация на Спортинг не е била кой знае колко по-атакуващо настроена". Спортинг-2 се намира на 6-о място в португалската втора дивизия от 24 отбора с 18 точки. Съперниците им от Оливейрензе са на 4-а позиция с 22, а начело е Фреамунде с 25.