Отборът на Ралица Василева все още без точка в Полша

Ралица Василева и нейният KZSO Островиец (Островиец) все още нямат победа в полската ОрленЛига, след като през уикенда допусмаха нова загуба. В мач от четвърти кръг отборът й падна с 0:3 (24:26, 17:25, 17:25) като домакин на Мушинянка (Мушина) пред собствена публика.

Българската волейболистка се появи като резерва във втората и третата част и успя да направи 2 точки (67 % в нападение). С 11 се отличи съотборничката й Йоана Кулиговска (1 ас, 45 % в атака). Най-резултатна бе Каролина Розичка от тима на гостите, след като направи 14 точки (1 ас, 2 блокади, 42 % в нападение).

Във временното класиране отборът от Островиец все още няма точка и заема предпоследното, 11-то място. Лидер е БКС Алупроф (Биелско-Биала) с 9 точки, но толкова точки имат и Мушинянка (Мушина), Таурон МКС (Даброва Горница) и PGE Атом Трефл (Гданск).

В следващия кръг на 29 октомври KSZO Островиец е домакин на Будовлани (Лодз) от 19:30 ч б.в.