Гол в 92-ата продължи "черната серия" на Локо (Пд) в дербито (видео+галерия)

С гол на Александър Колев в 92-ата минута Ботев (Пловдив) измъкна равенството 1:1 в пловдивското дерби с Локомотив (Пловдив) на "Лаута" в първи 1/8-финал за Купата на България. Преди това звездата на домакините Мартин Камбуров се разписа след страхотно изпълнение от фаул в 44-ата минута. "Смърфовете" могат само да съжаляват, че пропуснаха победата, която им убягва вече в девет поредни мача срещу "канарчетата". Последният успех на Локомотив бе преди пет години в "А" група. През първата част "бяло-черните" имаха няколко положения за гол, които бяха пропилени. През втората част чак в последните минути вратарите трябваше да се намесват, а във втората минута на продължението Колев с мощен удар с глава след центриране от корнер изравни.

Така Ботев ще има предимство преди срещата-реванш на 3-и декември на "Коматево", където и равенство без голове ще ги прати на четвъртфинал.

Локо (Пд) - Ботев (Пд) 1:1 Още в първата минута Мартин Камбуров с глава можеше да поведе, но стреля слабо в ръцете на Стаховяк. Инес бе на път да си вкара автогол в 9-ата минута, но Стаховяк изби в корнер.

В 15-ата минута Балтанов изби с глава от голлинията удар на Дани Кики от фаул. Благой Наков стреля над вратата в следващите минути. Домакините атакуваха по-опасно, докато гостите пропуснаха в 38-ата минута. Галешич сам срещу Господинов стреля силно, а вратаря изби в ъглов удар.

Минута преди края на първата част Мартин Камбуров вкара своя гол №104 за "смърфовете".

Локо (Пд) - Ботев (Пд) 1:1 Капитанът се разписа след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Нарушението бе извършено срещу него, а той прати топката в горния ляв ъгъл. Звездата на "бяло-черните" отиде пред агитката от 600 бултраси, за да отпразнува своето попадение и изнерви допълнително феновете на Ботев.

Голът бе негов пети поред в последните четири срещи след тези срещу Литекс, Левски и Славия (2) за първенство.

Локомотив (Пд) - Ботев (Пд) 1:1 за купата на България на Лаута
При равностойно и скучно второ полувреме Божидар Васев отправи силен удар в 85-ата минута, но Господинов изби в корнер.

Две минути по-късно Бранимир Костадинов пропиля най-добрата възможност за своите след почивката, като прати топката в ръцете на Стаховяк.

Гостите поискаха дузпа за падане на Цветелин Чунчуков в наказателното поле в последната минута. Секунди по-късно след центриране от ъглов удар Колев, който все още няма гол в "А" група от девет мача, изравни и удължи серията без загуба на своите в дербито. Попадението му е второ за клуба, тъй като вкара своя дебютен гол срещу Локо (Мездра) в предния кръг от турнира.

Локомотив (Пд) - Ботев (Пд) 1:1 за купата на България на Лаута Деветката на "канарчетата" се втурна към агитката на тима, която не извади своята хореография за дербито. Причината за това е инцидент с 21-годишен фен на тима. Той е с откъсната до китката лява ръка и опасност за живота след инцидент със самоделно взривно устройство часове преди двубоя на стадион "Локомотив".

Локомотив (Пд) - Ботев (Пд) 1:1 за купата на България на Лаута На 1/16 финалите в турнира за Купата на България Локомотив отстрани Верея като гост с 2:0, а Ботев победи отново като гост Локомотив (Мездра) с 4:0.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - БОТЕВ (ПД) 1:1 (първи мач от 1/8-финалите за КБ)
1:0 Камбуров (44)
1:1 Колев (90+2)

Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Венелин Филипов, Ангел Грънчов, Деян Молдованов, Богомил Дяков, Георги Вълчев (89-Христо Стамов), Янко Сандански, Дани Кики (62-Александър Якимов), Благой Наков (65-Станислав Маламов), Бранимир Костадинов, Мартин Камбуров
Треньор: Петър Пашев

Ботев (Пловдив):  Адам Стаховяк, Йордан Христов, Роман Инес, Пламен Николов (78-Радослав Терзиев), Божидар Васев, Горан Галешич (46-Филип Филипов), Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Милен Гамаков, Александър Колев, Иван Цветков (59-Цветелин Чунчулков)
Треньор: Велислав Вуцов
Жълти картони: Дяков, Грънчов - Л,  Васев - Б