Фиорентина спря възхода на Милан (видео)

Милан и Фиорентина завършиха 1:1 в последния мач от 8-ия кръг на Серия "А". Гола за домакините вкара Найджъл де Йонг с глава в 25-ата минута след чудесна асистенция на Кристиан Сапата, а Йосип Иличич изравни в 65-ата. По този начин Милан пропусна да запише трета поредна победа в първенството и да се изкачи на 3-о място в класирането. "Виолетовите" пък имат само два успеха от началото на сезона и са във втората половина на таблицата.

Фиорентина спечели последните си три гостувания на "Джузепе Меаца" и това даваше самочувствие на тима независимо от слабите резултати този сезон и отсъствието на контузените звезди Джузепе Роси и Марио Гомес. През седмицата отборът от Флоренция постигна ценен успех срещу ПАОК (Солун) в Лига Европа, а за днешния двубой наставникът Винченцо Монтела направи няколко промени в състава. Той пусна в предни позиции Хуан Куадрадо и Кума ел Бабакар, а зад тях действаше Матиас Фернандес.

За Милан след наказание се завърна Де Йонг, който си партнираше в средата на терена с Андреа Поли и Съли Мунтари. Фернандо Торес остана на пейката, а триото в атака оформиха Кейсуке Хонда, Жереми Менес и Стефан Ел Шаарауи.

Срещата започна с очакван натиск на Милан, но добре организираната отбрана на Фиорентина не допусна сериозни опасности пред вратата на Нето. Битката постепенно се пренесе в средата на терена, без някой от съперниците да успее да вземе надмощие. В 25-ата минута Сапата много добре подаде с глава към Найджъл де Йонг и холандецът откри резултата в полза на "росонерите".

Това попадение даде допълнителен импулс на играчите на Милан, но те не успяха да вкарат втори гол до почивката. Най-добрата възможност беше в 43-ата минута, когато Кейсуке Хонда организира бърза контраатака, но след центрирането му не се стигна до точен изстрел.

Малко след началото на второто полувреме Монтела смени неубедителния Ясмин Куртич с Йосип Иличич, който доста раздвижи действията на гостите. "Виолетовите" отправиха няколко далечни изстрела към вратата на Кристиан Абиати, които минаха встрани от целта, но защитниците в червено-черно не си взеха поука и в 65-ата минута Иличич с плътен удар по земята изравни резултата. Секунди по-рано Алекс имаше шанс да удвои аванса на Милан, но Нето внимаваше.

До края на двубоя на терена преобладаваха единоборствата и никой от отборите не успя да създаде чисто голово положение. В игра за Милан се появи и Фернандо Торес, но и той с нищо не помогна на домакините, които изостанаха на 7 точки от водача Ювентус.