Рефер от Плевен наказа Ботев (Враца) срещу Пирин

Ботев (Враца) загуби с 0:1 домакинството си от 11-ия кръг на „Б” футболна група от устремилия се към „А” група Пирин (Благоевград). В главно действащо лице на мача в Мездра обаче се превърна главният съдия Румен Христов. Арбитърът от Плевен вдигна 12 жълти и един червен картон, като отсъди и две дузпи в полза на гостите. Както уместно отбеляза след мача наставникът на врачани Викторио Павлов, „ако противникът не беше вкарал гол, реферът можеше да даде и трета дузпа”.

Преди почивката „Пирин” доминираше изцяло и създаде куп опасности пред вратата на „Ботев”. В 8-та мин. Тошев би в аут с глава от 5 метра, а в 11-та мин. Благов също не успя отблизо да преодолее невероятният в тази мач вратар на домакините Христо Митов.

В 19-та мин. реферът Христо отсъди пресилена дузпа, след като Тошев се свлече в пеналта. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, но Митов отби шута му от бялата точка. В 35-та мин. Христов даде поредния аванс на гостите – даде нов фаул пред наказателното поле и Тасев ювелирно врътна топката в горния ляв ъгъл за 0:1. До почивката още веднъж Тасев можеше да вкара, но би над вратата.

Второто полувреме започна с две смени за врачани – в игра се появиха Цветомир Валериев и Румен Рангелов, а пред вратата на „Пирин” стана горещо. Васил Калоянов изпусна с глава в 47-та мин. отблизо да изравни, а в 57-та мин. не успа да реализира след подаване на Валериев. И когато „Ботев” предвкусваше гол, Румен Христов нова дузпа за „Пирин”. Заради отсъждането реферът беше заобиколен от играчи на домакините и докато отстъпваше назад, той падна. При вдигането си реферът реши, че е бил ударен и изгони с директен червен картон централният бранител на врачани Камен Каменов. Тасев се нагърби да бие дузпата, но би над вратата.

Последва отчаян щурм на вратата на гостите, но стражът им Костов отрази няколко страховити удара на Рангелов и Калоянов, а веднъж и Стоичков беше близо до попадението, но би в аут.

След даденото 5-минутно продължение реферът Румен Христов беше изведен с полиция, която зорко опази желаещите от щаба на домакините да му се „порадват”. Макар че никой от „Ботев” не заяви, че ще подава контестация, след мача и съдийския наблюдател Камен Алексиев, и делегатът Красимир Гергов не скриха разочарованието си от отсъжданията на главния съдия.

СТАТИСТИКА:

БОТЕВ: Митов, Куанг, Каменов, Иванов, Попадийн, Цветков, Стоичков, Св.Валериев /46 Цв.Валериев/, Петров /60 Атанасов/, Димитров /46 Рангелов/, Калоянов.

ПИРИН: Костов, Сандов, Николов, Георгиев, Башлиев, Костадинов, Попев, Благов /54 Хаджииванов/, Коцев /90 Стоев/, Тасев /80 Войнов/, Тошев.

ГОЛМАЙСТОР: 0:1 Тасев /35/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Каменов, Цветков, Стоичков, Св.Валериев, Рангелов и Калоянов /Б/; Костов, Башлиев, Костадинов, Попев, Хаджииванов и Тасев /П/.

ЧЕРВЕН КАРТОН: Каменов /Б – 66 мин./

СТАДИОН: „Локомотив” /Мездра/ - 100 зрители.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Румен Христов /Плевен/.