Бдин спечели единственият мач в Северозападната В група

Бдин победи с 2:1 гостуващия му Ботев /Козлодуй/ в единствения изигран днес мач от 11-ия кръг на Северозападната В група. Останалите 6 двубоя бяха отложени заради обилния снеговалеж. С оглед на показаното на стадион „Георги Бенковски“ видинчани закономерно спечелиха.

През първата част те просто смазаха противника. В 14-ата минута капитанът Цветомир Тодоров бе най-съобразителен в продължително разбъркване и чукна в мрежата изпуснатата от козлодуйския страж Асенов топка за 1:0. В следващите минути гостите панически се бранеха, но не допуснаха втори гол. Той все пак падна, но в 55-ата минута. Вкара пак Цветомир Тодоров, засичайки центриране от ляво. След 0:2 гостите заиграха по-нападателно и на няколко пъти бяха близо до намаляване на резултата. Това се случи, но чак в 87-ата минута, когато Кирил Кръстев заби с глава топката в мрежата зад Христо Матев за крайното 2:1.

Победата изкачи Бдин на второ място, пред Видима-Раковски /Севлиево/, който има мач по-малко.