Филаделфия срази Детройт

Михаел Рафл вкара две шайби, а Филаделфия спечели срещу Детройт с 4:2 в една от най-интересните срещи от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Яромир Ягър отбеляза гол при числено превъзходство в 3:39 минута на продължението, с който донесе победата на Ню Джърси над Отава с 3:2 след продължения.

Марек Жидлицки и Деймън Сиверсън също бяха точки за победителите, които прекъснаха серията си от четири поредни загуби. Агър с втория си гол за сезона донесе победата на Ню Джърси. Вратарят Кори Шнайдер направи 33 спасявания. Алекс Чиасън и Боби Райън се разписаха за "сенаторите".

Сидни Кросби отбеляза гол и добави две асистенции при победата на Питсбърг с 3:0 над Нешвил в друга среща от НХЛ. Останалите две попадения за "пингвините" вкараха Евгени Малки и Паскал Дюпюи. Марк-Андре Флюри отрази 25 удара и записа първи мач без допуснат гол за сезона и 29-и в кариерата си. За Нешвил Пека Рине спаси 23 шайби.

Сейнт Луис се наложи над Чикаго с 3:2 и прекъсна серията си от две поражения. Джейдън Шоурц, Райън Рийвс и Дмитрий Яшкин бяха точни за победителите. За Чикаго се разписаха Патрик Шарп и Крис Верстийг.

Минесота разгроми Тампа Бей със 7:2. С две попадение се отличи Джейсън Зукер, а Зак Паризе и Марко Скандела добавиха по един гол и асистенция.

Торонто загуби от Бостън с 1:4. Патрис Бержерон записа своята точка номер 500 при първата от двете си асистенции в мача.

Монреал се наложи над Ню Йорк Рейнджърс с 3:1. Макс Пасиорети отбеляза третия гол за домакините в третата част. Франс Нилсен реализира хеттрик в последната третина при успеха на Ню Йорк Айлендърс със 7:5 над Далас. За Айлендърс това беше шеста победа в последните осем мача.

Аризона победи Флорида с 2:1 след продължение с победен гол на Оливер Екман-Ларсон. Калгари загуби от Вашингтон с 1:3, а за победителите Джоел Уорд реализира две попадения.

Сан Хосе - Бъфало 1:2
Торонто - Бостън 1:4
Монреал - НЙ Рейнджърс 3:1
Отава - Ню Джърси 2:3 след продължение
НЙ Айлендърс - Далас 7:5
Филаделфия - Детройт 4:2
Сейнт Луис - Чикаго 3:2
Нешвил - Питсбърг 0:3