Рома продължава да буксува след 1:7 (видео)

Отборът на Рома явно все още не може да се отърси от шока от загубата с 1:7 от Байерн в Шампионската лига. Тази вечер "вълците" изиграха един сравнително блед мач при гостуването си на Сампдория, като срещата на "Луиджи Ферарис" завърши 0:0. Двубоят трабваше да бъде истинско дерби между втория и третия във временното класиране, но зрелище не се получи, а двата тима направиха подарък на лидера в класирането Ювентус, който в неделя ще има шанс да се откъсне на върха.

Отборът на Сампдория започна мача малко по-добре и пръв стигна до по-интересни положения пред една от двете врати. В 7-ата минута Роберто Сориано стреля от трудна позиция, но успя да затрудни Морган Де Санктис. След това в 15-ата минута отново той отправи далечен, но неточен изстрел.

Рома обаче постепенно се окопити и изнесе играта по-напред като в 24-ата минута Франческо Тоти стреля от добра позиция, но над вратата. В 30-ата минута пък гостите стигнаха до една от най-добрите си възможности като Жервиньо изскочи зад защитата, първият му удар бе блокиран, а при опита за добавка уцели от близо гредата.

В началото на втората част отново Сампдория стартира добре и дори отбеляза гол, дело на Маноло Габиадини, но той правилно бе отменен заради засада.

Рома пък отговори с добра възможност пред Адем Ляич, който се освободи и стреля, но право в ръцете на вратаря. В 69-ата минута обаче домакините създадоха най-доброто положение в мача, като след центриране от фаул топката стигна до Стефано Окака във вратарското поле, но нападателят от близо я прати над напречната греда.

След това пък Рома стигна до страхотна възможност в 82-ата минута, когато след центриране в наказателното поле Алесандро Флоренци стреля опасно с глава, но Серхио Ромеро направи страхотно спасяване.

В крайна сметка обаче мачът завърши без обедител и двата тима прибавиха по 1 точка в актива си, като Рома вече е с 19 и се изравни на върха с Ювентус, който обаче е с мач по-малко. Сампдория пък остава на 3-ото място с 16 точки.