Монако превзе Kорсика без Бербатов (видео)

Отборът на Монако победи с 3:1 при гостуването си на Бастия в мач от 11-ия кръг на Лига 1. Монегаските бяха без българина Димитър Бербатов, който получи травма в мача с Бенфика от Шампионската лига и ще отстсва от терените за около три седмици. По време на визитата на остров Корсика днес в герой за тима от Княжеството се превърна Яник Ферйера Караско, който отбеляза гол и подаде на Валер Жермен и Жофри Кондогбия за другите две попадения. За Бастия точен бе Кристофър Мабулу.

Резултатът бе открит от гостите още в шестата минута, когато Ферейра Караско изведе Жермен сам срещу Алфонс Ареола и нападателят успя да прокара топката във вратата. В средата на първата част обаче Бастия изравни, след като Франсоа Камано центрира отлично към Мабулу и той с плонж с глава направи 1:1.

През втората част и двата тима имаха по няколко чисти възможности за гол, но монегаските имаха късмет да вкарат втори такъв. Белгиецът намери Кондогбия след центриране от фаул и халфът даде преднина на тима си с глава. След попадението Бастия тръгна напред в търсене на изравняването и гостите се възползваха на контраатака. В 84-ата минута Антони Мартиал се оказа сам срещу Ареола, но вратарят го блокира. Топката обаче се озова във Ферейра Караско, който я прати в празната врата за 3:1.

С победата си днес Монако събра 17 точки и вече се набира скорост след слабия си старт на шампионата. Монегаските са на шеста позиция. Бастия пък остава с десет точки и за момента е на 18-а позиция.