Валенсия с резонна победа над Елче и Гари (видео)

Отборът на Валенсия записа очаквана убедителна победа с 3:1 над тима на Елче в среща от 9-ия кръг на Примера дивисион. "Прилепите" нямаха особени проблеми срещу един от аутсайдерите в първенството и с попадения на Шкодран Мустафи в 13-ата, Даниел Парехо в 18-ата и автогол на Давид Ломбан в 63-ата минута пречупиха своя съперник. Почетното попадение за гостите пък бе дело на Джонатас в 93-ата минута. Титуляр за Елче стартира бившият играч на Левски Гари Родригес, но бе заменен в 74-ата минута.

Първите два гола паднаха почти по идентичен начин след центриране от корнер. В 13-ата минута Пабло Пиати сложи топката на главата на Мустафи, който откри резултата, а пет минути по-късно упражнението бе повторено, като този път Парехо порази вратата на гостите. В 63-ата минута пък автоголът на Ломбан окончателно реши всичко в мача.

Все пак Елче успя да стигне поне до почетен гол в третата минута на добавеното време на мача, когато Джонатас също след корнер успя да простреля вратаря Диего Алвес за крайното 3:1.

Така Валенсия събра актив от 20 точки и се изкачи до 3-ото място във временното класиране. Елче пък вече 6 мача няма успех на сметката си и се намира на 18-ата позиция с 5 точки.