"Лебедите" разпиляха "лисиците" с два гола на Бони

Отборът на Суонзи стигна до успех с 2:0 срещу Лестър на своя "Либърти Стейдиъм" и по този начин прекъсна серията от четири поредни двубоя без успех във Висшата лига, за да се изкачи до шестото място в класирането, с равни точки с Ливърпул и Арсенал. И двата гола за успеха на "лебедите" отбеляза нападателят Вилфред Бони, който бе точен в 34-ата и 57-ата минута на двубоя. С двата си гола таранът се изравни с Мичу по най-много отбелязани голове за Суонзи в английската Висша лига - по 20.

И при двете попадения основно участие имаше исландския плеймейкър Гилфи Сигурдсон, който в първия случай асистира на Бони за 1:0, а след това изведе Джеферсън Монтеро, който от своя страна подаде на голмайстора на отбора на Гари Монк, за да отбележи той своя втори гол в мача и да оформи крайното 2:0. Вторият гол в двубоя тотално пречупи "лисиците", които точно преди да получат втори гол във вратата си играеха по-добре от своя съперник и търсеха изравнителен гол.

Особено красиво пък бе първото попадение на Бони малко преди края на първото полувреме. Нападателят изведе с пета Сигурдсон зад защитата на Лестър, а от своя страна исландецът технично му върна топката, за да се открие Бони резултата.

Победата е четвърта за сезона за "лебедите", които сега имат тежка програма, изправяйки се срещу Евертън, Арсенал и Манчестър Сити. Лестър пък инкасира трета загуба в последните си четири мача и остава на 16-а позиция с 9 точки.