И Сасуоло зашлеви Парма

След престижното равенство срещу шампиона Ювентус отборът на Сасуоло постигна нов положителен резултат в Серия "А". Днес тимът на Еузебио Ди Франческо победи с 3:1 като гост Парма и се измъкна от зоната на изпадащите. В същото време "дуковете" са твърдо последни в класирането с едва 3 точки и цели 20 допуснати гола.

Резултата откри Серджо Флокари в 20-ата минута, а малко по-късно Франческо Ачерби удвои. В началото на второто полувреме Слити Тайдер заби трети гол за Сасуоло, преди Антонио Касано да реализира почетното попадение за Парма.

Домакините бяха в серия от 4 поредни загуби и победата беше без алтернатива за тима на Роберто Донадони. Нещата обаче се развиха зле за "дуковете" и те се оказаха догонващи след прекрасно центриране на Тайдер и точен удар с глава на Флокари. В 24-ата минута ново центриране завари защитата на Парма неподготвена и Ачерби вкара за 0:2.

В края на първото полувреме Тайдер уцели гредата, но малко след началото на втората част националът на Алжир вкара трети гол за Сасуоло. Почетното попадение за Парма отбеляза ветеранът Антонио Касано в 78-ата минута.