Леверкузен накара Шалке да забрави за титлата още сега (видео)

След Борусия (Дортмунд) и друг от богатите и амбициозни клубове в Бундеслигата - Шалке 04, изглежда се сбогува с шансовете си за титлата, макар да е едва девети кръг. Отборът от Гелзенкирхен загуби с 0:1 при гостуването си на Байер (Леверкузен) и с четири поражения заема 12-о място на 9 точки зад лидера Байерн (Мюнхен), който освен всичко е и с двубой по-малко. Хакан Чалханоолу реализира важния гол след 53 минути игра, изпращайки топката в мрежата от фал. Вина за попадението носи и вратарят на Шалке 04 Ралф Феерман, който не се намеси според очакванията.

Футболистите на Леверкузен напълно надиграха своя съперник и отправиха цели 24 удара по посока на вратата срещу едва 4. Последните пет минути те играха в намален състав, тъй като влезлият като смяна Тин Йедвай получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Ян Кирххоф. Дори и след изгонването на хърватина Байер продължи да играе по-силно.

Победата изкачи "аспирините" до четвърто място на само 4 точки от Байерн.