Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Черно море с убедитена победа в морското дерби

Отборът на Черно море Порт Варна записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер взе „морското” дерби при визитата си на Черноморец в Бургас с убедителното 109:67 в двубой от III кръг на шампионата.

Станислав Цонков беше най-резултатен за „моряците” с 14 точки, Пламен Алексиев добави 12 точки, а Александър Андреевич, Ангел Нацкин и Асен Великов приключиха с по 11 точки.

Димитър Рошманов беше най-полезен за домакините – 19 точки, а Богдан Боев и Илия Милутинович вкараха по 14 точки.

Двубоят бе сравнително равнотоен единствено през първата четвърт, когато гостите от Варна контролираха ситуацията, но въпреки това, съперникът им успяваше да поддържа изоставането си в рамките на 4-5 точки, а след десет минути игра Черно море беше напред с 22:17.

До края на първото полувреме „моряците” материализираха превъзходството си и след няколко добри безответни атаки успяха да стигнат до комфортен двуцифрен аванс – 48:32, а след почивката гостите продължиха да трупат разлика в своя полза, която достигна до смазващите 42 точки, за крайното 109:67.