Балкан спря победната серия на Берое

Отборът на Балкан (Ботевград) записа победа в мача си от III кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Берое (Стара Загора) със 79:68, като по този начин бе сложен край на победната серия на домакините, които не познаваха вкуса на поражението от началото на сеон 2014/15.

Най-резултатен за гостите беше Иван Лилов с 19 точки, Ненад Сулович вкара 10 точки, а Вукота Павич бе близо до „дабъл-дабъл”, след като записа на сметката си 9 точки и 14 борби.

Дуейн Джаксън беше над всички в селекцията на Любо Минчев - 29 точки и 13 борби, но единствено той успя да стигне до двуцифрен точков актив, което сеоказа крайно недостатъчно за нещо повече от загуба в този двубой.

Първите четири минути на двубоя преминаха в игра кош за кош, но след това баскетболистите на Балкан вдигнаха рязко оборотите и след няколко отлични изяви в защита, гоСтите успяха да се откъснат напред с двуцифрен аванс – 27:14. До почивката възпитаниците на Александър Тодоров контролираха изцяло събитията на терена, което им помогна не само да задържат, но и да увеличат преднината си – 41:24 след 20 минути игра.

Добрият аванс доведе до отпускане в редиците на Балкан през през третата четвърт, но гостите имаха късмет, защото в тези минути и домакините не използваха шансовете си и разликата в резултата продължаваше да се движи в между 17 и 19 точки. Едва в заключителните десет минути на мача играчите на Берое се събудиха и започнаха да топят изоставането си, но времето не им стигна и в крайна сметка, победата остана за Балкан – 79:68.