Левски отново губи в Адриатическата лига

Българският шампион Левски записа третата си поредна и общо четвърта загуба от началото на сезона в Адриатическата лига. „Сините” отстъпиха на унгарския първенец Солнок с 67:81 и вече имат баланс от 1 победа и 4 поражения в регионалната надпревара. Днешният съперник на левскарите пък е с актив от 3-2.

Добрата новина за българите бе завръщането в игра на Христо Захариев, който известно време бе извън строя заради разтежение.

Левски контролираше мача през по-голямата част от първата четвърт и след силно начало бързо се откъсна напред в резултата с 13:5. Домакините обаче затегнаха защитата и завършиха със серия от 11-2, след която вече водеха в резултата с 15:16 след 10 изиграни минути.

Българите не се предадоха и се държаха равностойно в началните минути на втората четвърт, като не позволявах на Солнок да дръпне с разлика. Две минути преди почивката резултатът бе равен – 28:28, но унгарцит пречупиха волята на „сините” и сео ттеглиха с аванс от 31:39 на полувремето след силен завършек на първата половина на двубоя.

Солнок нанесе решаващ удар в първите четири минути на третата част, когато увеличи аванса си до 31:48 след девет безответни точки, а след това българите така и не намериха сили да се върнат в мача. След 30 минути възпитаниците на Тити Папазов губеха с 49:59.

Унгарците отново избухнаха в началото на заключителния период, като удържаха българите близо пет минути без кош, а от своя страна реализираха седем точки за 49:66. Павлин Иванов прекъсна сушата за шампионите ни с тройка за 52:68, но до края те не успяха да сътворят нещо повече, губейки с 14 точки - 67:81.

Христо Захариев и Павлин Иванов бяха най-резултатни за столичани, завършвайки съответно с 13 и 12 точки.

За Солнок Стефан Синовец наниза 19 точки, а Давид Войвода се отчете с 14.
Следващият мач на Левски е на 1 ноември (събота), когато в зала "Универсиада" ще гостува носителя на титлата, купата и суперкупата на Словения - Кърка (Ново место).

СОЛНОК – ЛЕВСКИ 81:67 (16:15, 23:16, 20:18, 22:18)

СОЛНОК: Стефан Синовец 19, Давид Войвода 14, Лазерик Джоунс 10, Марко Бъркич 3, Акош Келер 8 (Петер Лорант 10, Крищиян Витман 4, Мартон Бадер 2, Страхиня Милошевич 11)

ЛЕВСКИ: Деян Карамфилов 3, Павлин Иванов 12, Христо Захариев 13, Димитър Димитров 5, Милян ПУпович 8 (Димитър Ангелов 8, Алекс Симеонов 7, Николай Върбанов 2, Стоян Гюроски 3, Никола Гайдаджиев 6)