Атлетик Билбао най-сетне тръгна нагоре

Отборът на Атлетик Билбао записа едва втора победа в Примера след 1:0 при гостуването си на Алмерия. Централният бранител Чабиер Ечейта отбеляза единствения гол в 55-ата минута. С успеха "червено-белите" събраха осем точки и се отдалечиха от зоната на изпадащите.

Първата ситуация за домакините се откри в десетата минута. Едгар намери Томер Хемед, чийто удар мина малко встрани. Андалуският тим пресираше успешно и не позволяваше на баските да затрудняват често Рубен Мартинес.

В 34-ата "лъвовете" създадоха добро положение. Бенят Ечеберия изведе прекрасно Оскар де Маркос, който намери Адурис, но вратарят на Алмерия се намеси много точно. В 42-ата тимът на Франсиско Родригес имаше добър шанс за гол, но чудесният пас на Рамос Азеез не беше оползотворен от Едгар.

В 55-ата минута тимът на Ернесто Валверде стигна до гол. Андони Ираола центрира от корнер и Чаби Ечейта беше най-добре пласиран и съсредоточен и отбеляза. Домакините натиснаха, но не създаваха положения. В 77-ата Горка Ираисос сбърка при излизането, но защитата на Атлетик се справи. Минута по-късно Тиеви Бифума удари греда и нямаше късмет. До края гостите от "Сан Мамес" издържаха.

Снимка: El Correo