Грък екзекутира АЛБА в последната секунда (видео)

Тройка на Костас Василиадис в последната секунда екзекутира АЛБА Берлин и донесе втора поредна победа за Уникаха (Малага) в Евролигата, докато германците вече имат две поражения от началото на сезона. Гръцкият гард реализира победен кош за 87:84, с което гарантира успеха на андалусците.

Германците започнаха по-добре и след 10 минути водеха с 15:20, а на почивката отново бяха напред - 36:38. Домакините се съвзеха след подновяването на играта и след третата част бяха изравнили резултата до 63:63.

АЛБА стартира последната четвърт силно и в средата й поведе с 6 точки - 69:75, но след това отстъпи инициативата на Уникаха и в крайна сметка загуби драматично.

Това бе втори драматичен испански успех в този кръг на Евролигата, след като часове по-рано в другия край на Европа Реал (Мадрид) излъга УНИКС (Казан) също с кош в края.

Райън Тулсън бе най-резултатен за Уникаха с 13 точки, докато Джейсън Грйенджър и Миндаугас Кузминскас добавиха по 12 всеки. Героят Василиадис се отчете със скромните 6 точки, реализирайки две тройки от четири опита.

Марко Банич бе на ниво за АЛБА с 16 точки, докато Джамел Маклийн добави 14 и овладя 5 борби.