Селта развинти Леванте у дома

Селта разгроми Леванте с 3:0 в първия мач от 9-ия кръг на испанската Примера дивисион. Домакините тотално надиграха гостите от Валенсия и стигнаха до откриване на резултата в 27-ата минута, когато се разписа Хоакин Ларивей.

Селта не успяваше да материализира превъзходството си до 83-ата минута, когато отново Ларивей беше точен за 2:0. В последната минута на редовното време падна и третия гол във вратата на Леванте, като негов автор стана Алеханро Лопес.

След успеха Селта зае 6-ото място с 16 точки, а Леванте са на 19-ото място с 5 точки. И двата тима са с мач повече.