Славия с чисто 3:0 над Черно море във Висшата лига

Волейболният отбор на Славия победи Черно море БАСК (Варна) с чистото 3:0 (25:23, 25:17, 25:18) в мач от 2-ия кръг на Висшата лига при мъжете, игран в столичната зала "Панайот Пондалов".

Така "белите" записаха първа победа в първенството на втората ни дивизия, след като на старта отстъпиха на Виктория Волей (Пловдив) с 1:3. Варненци пък допуснаха първа загуба, след като в първия кръг надиграха Раковски-1964 (Севлиево) с 3:1.

Волейболистите от Варна излязоха страшно нахъсани, като се хвърлиха сърцато в мача и се бориха за всяка топка. Домакините, обаче, не им отстъпиха, като демонстрираха също голяма мотивация. Първият гейм бе истинско единоборство, в което двата тима не си отстъпваха и се игра буквално точка за точка. След поредното равенство 23:23 обаче по-устойчив на напрежението се оказаха "белите", които реализираха успешна атака за 24:23, а в последствие затвориха гейма с блокада за 25:23.

Във втората част гостите продължиха да дават отпор, като играта отново тръгна равностойно. Това продължи обаче до 10:10, след което "белите" постепенно наложиха волята си и дръпнаха с 16:12. Авансът им подейства стимулиращо и те заиграха още по-убедително, като увеличиха разликата до 22:16, а с това затвориха безпроблемно гейма при 25:17. В третата част славистите започнаха ударно с 3:0 и започнаха да диктуват играта. Превъзходството им се запази до край и Славия затвори мача с чиста победа след 25:18.