Камбуров разпиля Славия на "Овча купел" (снимки)

Локомотив (Пловдив) постигна впечатляваща победа с 2:0 като гост над Славия в мач от 13-ия кръг на "А" група. В герой за смърфовете се превърна щатният им голмайстор Мартин Камбуров, който отбеляза и двете попадения в срещата.

Пловдивчани бяха улеснени и от директния червен картон на Цветомир Панов в 71-та минута, който бе изгонен заради шут в главата на Бирсент Карагерен. След тази неприятна ситуация футболистът на Локо трябваше принудително да напусне терена, а после бе закаран за преглед в болница.

През първия четвърт час играта беше равностойна и без положения пред двете врати. В 17-ата минута домакините опитаха да застрашат Йордан Господинов, но стражът на смърфовете спаси шута на Мишел Платини. Половин час след началото на срещата Платини получи пас зад отбраната на Локо, но Молдованов успя да го настигне и с шпагат изби в корнер.

Това бе последната по-интересна ситуация за първата част, която логично приключи при 0:0.

Славия - Локомотив Пд

Второто полувреме започна със сериозен пропуск на Платини. Бразилският нападател на белите бе изведен срещу Господинов, но стражът на гостите изби в корнер.

Така се стигна до 48-ата минута, в която пловдивчани откриха резултата. Това стори голмайсторът и капитан на тима Мартин Камбуров, който се възползва от грешка в отбраната на Славия и останал очи в очи с Георги Петков вкара за 1:0.

Три минути по-късно футболистите на Иван Колев имаха отличен шанс да върнат попадението, но нов пропуск на Платини, а след това и на Фернандо да Силва ги лиши от успех. В тази ситуация Радослав Василев върна от аутлинията към централния нападател на белите, който от упор уцели Господинов. Последва добавка на Да Силва, който вместо в празната врата, стреля в аут.

В 61-ата минута Славия като по чудо не изравни след изстрел с глава на Иван Вълчанов, който се отби в напречната греда. Малко по-късно шут на Костадин Дяков излезе в аут.

Десет минути по-късно домакините останаха с 10 човека, след като Панов получи червен картон за шут в главата на Бирсент Карагерен. Нападателят на Локо бе изнесен на носилка и сменен от Дани Кики, а по-късно се разбра, че ще отиде в болница за преглед.

В 78-ата минута Димитър Везалов за малко не си вкара автогол, връщайки топката към Петков, който в това време тръгна да излиза и двамата съотборници се разминаха, но в крайна сметка стражът на белите успя да се върне навреме и я да изчисти.

Минута по-късно обаче нищо не бе в състояние да спаси софиянци. След бърза атака Благой Наков подаде към Камбуров, който след мощен шут от 10-11 метра заби топката в горния ляв ъгъл - 2:0 за Локо (Пловдив).

Този гол пречупи устрема на Славия и до края на срещата пловдивчани удържаха без проблем своята комфортна преднина.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg