Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Динамо продължава без грешка, Манолев не игра (видео)

С голове на Александър Кокорин и Юрий Жирков през второто полувреме Динамо (Москва) надви с 2:1 като гост Ещорил и постигна трета поредна победа в група "Е" на Лига Европа. Домакините от Португалия почти не затрудниха по-стойностния си съперник и стигнаха до гол чак в добавеното време. Португалците останаха на трето място във временното класиране с 3 точки.

Станислав Манолев не беше в групата на Динамо, но като цяло наставникът на руския тим Станислав Черчесов заложи на оптималния си състав, с Александър Кокорин на върха на атаката, и Матийо Валбуена и Алексей Ионов по крилата.

Съперниците изиграха изключително скучно първо полувреме, в което интересни моменти пред двете врати на практика липсваха. Динамовци се опитваха да търсят с дълги подавания Кокорин, но той оставаше твърде изолиран. Домакините залагаха на постепенни атаки, които нямаха никакъв шанс срещу добре организираната отбрана на московчани. Първият по-опасен удар отправи Валбуена в 10-ата минута, но стражът на Ещорил Вагнер спаси. Четвърт час по-късно при идентична ситуация Владимир Габулов изби изстрел на Клебер.

В 52-ата минута инертният до момента Кокорин показа защо е определян като най-големия талант в руския футбол. Той напредна на скорост и оптрави мощен удар, който се отби и от двете греди, след което спря във вратата на Ещорил. Динамо можеше много бързо да удвои преднината си, но сантиметри лишиха Валбуена от красив гол. При този резултат домакините получиха дузпа за игра с ръка на Дъглас, но Владимир Габулов спаси удара на Клебер.

В оставащото време гостите заложиха на контри и при една от тях вкараха втори гол, с който сложиха точка на спора. Попадението падна в 80-ата минута и бе дело на резервата Юрий Жирков. Бившият футболист на Челси засече центриране на Кристиан Нобоа и простреля Вагнер. Почетният гол за домакините отбеляза Тавареш в четвъртата минута на добавеното време.

ЕЩОРИЛ - ДИНАМО (МОСКВА) 1:2
0:1 Кокорин (52)
0:2 Жирков (80)
1:2 тавареш (90+4)