Тотнъм громи - Кейн с хеттрик като нападател и нелеп гол като вратар, Ламела с виртуозно изпълнение (видео)

Тотнъм постигна първа победа в Група "С" на Лига Европа, след като "шпорите" надделяха с 5:1 над Астерас Триполис на своя "Уайт Харт Лейн". Хеттрик  на Хари Кейн (13', 76', 81') и два гола на Ерик Ламела (30' и 66'), първият от които фамозен, донесоха изразителния успех на лондончани. Героят Кейн в края трябваше да се превъплъти в ролята на вратар, след като Юго Лорис получи червен картон. Нападателят обаче допусна нелеп гол, реализиран от Джеронимо Баралес.

Домакините взеха аванс от 2:0 до почивката, като и двете попадения дойдоха след изключителни изпълнения. Първо, в 13-ата минута, Хари Кейн вкара след удар от над 20 метра, след който топката срещна вътрешната страна на гредата и влезе във вратата на Косики. Факундо Пара пропусна чудесна възможност да изравни, а в 30-ата минута Ерик Ламела удвои след виртуозно изпълнение от границата на наказателното поле.  Аржентинецът демонстрира удара, наречен в родината му "рабона", след който топката влезе неспасяемо в мрежата на Томаш Косики - 2:0.

След почивката Ламела направи преднината на домакините класическа. Този път бившият играч на Рома финтира няколко бранители в наказателното поле на гостите, първият му удар бе блокиран, но след това аржентинецът намери топката от въздуха и я прати до близката греда - 3:0. Малко след това Астерас можеше да намали, но Лорис изби страхотен удар от въздуха на Усеро.

1/4 час преди края Кейн покачи на 4:0, след като довкара отблизо топката, която бе избита от Косики след удар на Дембеле.

В 81-ата минута Кейн оформи своя хеттрик, като този път той засече с глава центриране на Фацио.

Три минути преди края Юго Лорис извърши фаул извън наказателното поле и получи директен червен картон. Голмайсторът Хари Кейн застана на вратата, но той не успя да се намеси добре при опита си да спаси пряк свободния удар, изпълнен от Баралес, и допусна комичен гол за крайното 5:1.

Тотнъм дели първото място в Група "С" с Бешикташ, като двата отбора имат по пет точки и напълно еднаква голова разлика - 6:2.

Тотнъм - Астерас 5:1

1:0 Кейн (13')
2:0 Ламела (30')
3:0 Ламела (66')
4:0 Кейн (76')
5:0 Кейн (81')
5:1 Барселес (89')