Брюж и Копенхаген с драматично равенство

Датският отбор Копенхаген изпусна победата при гостуването си на белгийския Брюж в среща от Група "В" на турнира Лига Европа. Мачът завърши 1:1, но датчаните вкараха гол за 0:1 в 89-ата минута (негов автор бе Даниел Амартей) и изглеждаше, че ще си тръгнат с трите точки от стадиона на Брюж. Домакините обаче успяха да върнат попадението във втората минута на добавеното време чрез Виктор Васкес и се спасиха от поражението.

В класирането в групата начело е Торино със 7 точки, пред Брюж с 5 и Копенхаген с 4, а на последната четвърта позиция с 3 загуби от 3 мача е финландският ХИК.

БРЮЖ - КОПЕНХАГЕН 1:1
0:1 Амартей (89)
1:1 Васкес (90+2)