100 години ски спорт в България

Бой по трибуните прекъсна мач от Лига Европа (видео+галерия)

Само преди седмица целият футболен свят коментираше инцидента на евроквалификацията между Сърбия и Албания, която беше прекратена заради спуснато над стадиона албанско знаме и последвалото напрежение между футболистите на двата отбора и по трибуните.  Днес друг мач в Източна Европа беше прекъснат, но заради сбиване между феновете. Става въпрос за двубоя от груповата фаза на Лига Европа между Слован (Братислава) и Спарта (Прага). Ексцесиите по трибуните на стадиона в Братислава

Срещата беше спряна от рефера малко преди края на първото полувреме, когато гостуващите чешки привърженици започнаха да чупят седалки и да замерват феновете на Слован. Ултрасите на домакините не им останаха длъжни и се стигна до сериозно меле по трибуните. Ексцесиите по трибуните на стадиона в Братислава

Макар и със закъснение, полицията се намеси и ситуацията беше овладяна. Преди това обаче феновете на Спарта се опитаха да нахлуят на терена и дори атакуваха журналистическите ложи.

След пауза от около половин час официалните лица от УЕФА решиха мачът все пак да се доиграе, а футболистите на Спарта с лекота стигнаха до класически успех с 3:0. Първия гол отбеляза Давид Лафата в 56-ата минута, преди Тиемоко Конате и Ладислав Крейчи да решат всичко в полза на чешкия шампион.

СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) - СПАРТА (ПРАГА) 0:3
0:1 Лафата (56)
0:2 Конате (61)
0:3 Крейчи (81)