ЦСКА (М) се отърси от кошмара "Макаби" (видео)

ЦСКА (Москва) се отърси от кошмарната си загуба от Макаби Електра (Тел Авив) в полуфиналите на миналогодишното издание на Евролигата и във втората си среща от новия сезон тотално смаза съперника си. "Армейците" от руската столица надиграха първенеца в турнира с 99:80.

Руският гранд нанесе удара си през третата четвърт. На почивката домакините имаха аванс от 48:41, но след 32:13 в третата част на двубоя тотално прекършиха съпротивата на гостите.

Американецът Сони Уиймс бе най-резултатен за победителите с 18 точки, Саша Каун добави 17, а Милош Теодосич вкара 15 и направи 11 асистенции. Андрей Воронцевич също записа "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби.

За европейските шампиони най-много точки вкара Брайън Рандъл - 18, а Силвен Лендисбърг и Гай Пнини завършиха съответно с 14 и 12.

Победата бе втора поредна за ЦСКА (Москва) в група В, докато Макаби записа първото си поражение и е с баланс 1-1.