Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Серина си научи урока и възкръсна

Ден след като бе унизена от Симона Халеп с 6:0, 6:2, лидерката в световната ранглиста Серина Уилямс възкръсна и на свой ред проведе наказателна акция на заключителния турнир на WTA в Сингапур с награден фонд 6,5 милиона долара. Нейна жертва стана младата канадка Южени Бушар, която в мач от "Червената група" успя да вземе само два гейма на тъмнокожата американка. Очевидно засрамена от слабото си представяне вчера, заради което инкасира най-тежката си загуба от 16 години насам, днес Серина беше безпощадна и спечели с категоричното 6:1, 6:1.

Това бе трети пореден шамар за Бушар в перлата на Югоизточна Азия, а резултатът от мача със Уилямс, означава, че тя напуска турнира с три загуби и без спечелен сет. Срещу Серина, канадката извади три поредни брейкпойнта още в първите минути и поведе с 1:0. Веднага след това обаче настъпи часът на американката, която до края на откриващия сет не даде нито гейм повече на съперничката си.

Втората част не бе по-различна по отношение на разпределението на силите, с тази разлика, че Серина дъпна с отчайващото 5:0 преди чаровната Южени да успее да вземе гейм. Канадката обаче нямаше сили за повече и така първата ракета на професионалния женски тенис триумфира след само 59 минути игра.

Сега Уилямс ще трябва да изчака края на двубоя между румънката Симона Халеп и сръбкинята Ана Иванович, за да разбере дали продължава на полуфиналите. Иванович трябва да победи Халеп в два сета, за да отстрани Серина Уилямс. Румънската тенисистка има гарантирано място във финалната четворка на Шампионата на WТА. Двубоят между Халеп и Иванович е в петък.