Леверкузен първи в групата след бой над Зенит (видео)

Байер (Леверкузен) се озова начело в класирането на група "С" след успех с 2:0 над Зенит (Санкт Петербург) на своя "БайАрена". И двата гола за "аспирините" паднаха след почивката, когато те само в рамките на пет минути успяха да сломят своя опонент, реализирайки и двата си гола в срещата. Джулио Донати откри резултата в 58-ата минута, а Кириякос Пападопулос подпечата успеха на домакините с гол пет минути по-късно. До края на мача гостите имаха възможност да се върнат в мача, след като завършиха срещата с човек повече, но не успяха да стигнат до гол във вратата на Бернд Лено. Бранителят на домакините Уендел остави отбора си с човек по-малко в последните 12 минути и продължението на редовното време, след като бе отстранен от рефера за втори жълт картон.

След нулево първо полувреме Донати даде аванс на домакините в 58-ата минута с гол след светкавична контраатака на своя тим. Уендел отне топката от Хълк в половината на Леверкузен и даде началото на бърза атака на своя тим. Топката премина през Хакан Шалханоглу, който с отличен пас откри Донати, а той от своя страна с мощен удар препарира Юри Лодигин за 1:0. Руският вратар успя да докосне коженото кълбо, но не и да предотврати влизането му в мрежата си.

Само пет минути по-късно Пападопулос удвои преднината на Леверкузен. Отново Хакан Шалханоглу се оказа асистента за гола на своя отбор, след като центрира от пряк свободен удар, а гръцкият бранител Пападопулос се справи с опеката на пазача си Николас Ломбертс, за да прати топката в мрежата на Лодигин с глава за 2:0.

Последните минути на двубоя се оказаха по-трудни от очакваното за домакините, след като Уендел остави отбора си с човек по-малко за втори жълт картон. Въпреки това неговите съотборници удържаха своя аванс и постигнаха втори успех от началото на надпреварата, с което оглавиха и групата с шест точки.