Бербатов се контузи при поредния "сух" мач на Монако (видео)

Димитър Бербатов получи контузия и беше заменен още преди почивката в мача между Монако и Бенфика, който завърши 0:0. По този начин тимът на българина не получи гол и в третия си двубой в група "С" на Шампионската лига и заема второ място във временното класиране с 5 точки. Бенфика пък е на дъното с едва 1 точка, но също има шансове да продължи напред.

Бербатов се завърна в титулярния състав на монегаските, след като пропусна няколко мача заради контузията, получена при гостуването на Зенит в Санкт Петербург. Българинът поведе атаката на домакините, а по двете крила му помагаха Набил Дирар и Лукас Окампос. В средата на терена наставникът Леонардо Жардим пък заложи на триото Моутиньо - Кондогбия - Тулалан.

Старши треньорът на Бенфика Жорже Жезус също избра системата 4-3-3, като постави в предни позиции Талиска, Лима и Енцо Перес, а в халфовата линия действаха Нико Гайтан, Андер Алмейда и Едуардо Салвио.

Всичко най-интересно до почивката беше свързано с Бербатов. В началото на двубоя бившият български национал с перфектен пас изведе Окампос на чиста позиция, но той прати топката над вратата. В следващите минути играта беше
равностойна и никой от отборите не рискуваше. В средата на полувремето защитникът на Бенфика Лисандро Лопес не прецени действията си и ритна в лицето Димитър Бербатов, който се строполи на терена. След оказаната му
медицинска помощ нападателят се завърна на терена, а Лопес получи само жълт картон за бруталната си проява.

В 32-ата минута Бербатов реши да стреля от далечно разстояние, но получи разтежение и малко по-късно поиска смяна. Вместо българина, в игра се появи Антони Мартиал. До края на полувремето не се случи нищо любопитно с изключение на един коварен удар на Лима, спасен от стража на Монако Даниел Субашич.

В началото на втората част Мартиал имаше страхотен шанс да открие резултата, но диагоналният му удар облиза гредата от външната страна. Гостите също атакуваха при всяка възможност и в 59-ата минута Гайтан направи много хубав самостоятелен рейд, но Субашич внимаваше и отрази удара му.

До края на мача и двата тима потърсиха победата. В 67-ата минута Салвио отправи опасен удар, но Субашич реагира блестящо и за пореден път спаси вратата си. Малко след това и Енцо Перес се озова на стрелкова позиция, но прати топката над вратата.

Четвърт час преди края човекът, който ритна Бербатов - Лисандро Лопес, влезе много грубо в краката на Жоао Моутиньо и този път беше изгонен с директен червен картон. В 87-ата минута Артур изби шут на Жереми Тулалан, а в добавеното време в наказателното поле на Бенфика настана сериозно разбъркане, но гол така и не падна.

МОНАКО - БЕНФИКА 0:0