Борусия (Дортмунд) развинти Галатасарай за трета поредна победа (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава с успешното си представяне в група "D" на Шампионската лига, като тази вечер записа третата си поредна победа от три мача. Германският тим се наложи с категоричното 4:0 в гостуването си на Галатасарай в Истанбул и е с пълен актив от точки. Две попадения в мача наниза Пиер-Емерик Обамеянг в 6-ата и 18-ата минута, Марко Ройс вкара третия гол в 41-ата минута, а Адриан Рамос оформи крайното 0:4 в 83-ата минута.

Борусия реши всичко още през първото полувреме. В 6-ата минута след страхотна контраатака Хенрих Мхитарян изведе Марко Ройс на скорост, той пък върна за Пиер-Емерик Обамеянг, за когото не бе трудно да отбележи от близо. В 18-ата минута гостите удвоиха преднината си. Този път Лукаш Пишчек центрира от дясно и Обамеянг отново бе заел добра позиция и насочи топката във вратата за 0:2.

Последва пропуск на Марко Ройс в 24-ата минута, който останал сам срещу вратаря не успя да го преодолее. В 31-ата минута след центриране на Мхитарян Обамеянг направи по-трудното и на празна врата уцели гредата. В 41-ата минута обаче резултатът стана класически след като Марко Ройс с прекрасен изстрел от около 30 метра прехвърли вартаря Муслера за 0:3. В 44-ата минута стражът все пак донякъде се реваншира като спаси опасен далечен изстрел на Мхитарян.

В началото на втората част Галатасарай направи плахи опити да се върне в мача. В 55-ата минута Селчук Инан стреля от дистанция, но без успех. В същото време обаче в 60-ата минута Марко Ройс можеше да отбележи ново попадение за гостите, като бе намерен непокрит в наказателното поле, но стреля над вратата.

До края Борусия направи нови пропуски като Мхитарян се озоваваше на добри позиции, но не успя да отбележи. Все пак логичното се случи в 83-ата минута като Гюндоган изведе Адриан Рамос на скорост и той не сгреши за 0:4.

Така Борусия заема първото място в групата с пълен актив от 9 точки. Галатасарай пък се намира на последното място с едва 1 точка в актива си.

Галатасарай - Борусия Д 0:4
0:1 Обамеянг (6)
0:2 Обамеянг (18)