Шалке 04 излезе победител в трилъра срещу Спортинг (видео)

Германският Шалке 04 победи с 4:3 Спортинг (Лисабон) в спиращ дъха трилър в Гелзенкирхен. Зрителите видяха всичко в този мач - обрат, седем гола, две дузпи, червен картон и победа за домакините, дошла в добавеното време.
Гостите от Лисабон  излязоха напред в 16-ата минута. Бившият ас на Манчестър Юнайтед Луиш Нани засече топката след изпълнение на ъглов удар. Изстрелът му не беше много силен, но мина покрай играч на Шалке, което заблуди вратаря на германския тим и влезе в мрежата. Това беше гол №7 за Нани в Шампионската лига.

Отговорът на германците беше почти мигновен. Юлиан Дракслер стреля от воле след атака по левия фланг, но на удара му липсваше точност. В 33-ата минута Маурисио от Спортинг получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.
Германците се възползваха по най-добрия начин от численото си превъзходство и стигнаха до изравнително попадение още в 34-ата минута. Чинеду Обаси отправи топката към вратата на Спортинг с глава, стражът Руи Патрисио я хвана, но след това я изпусна и тя попадна в мрежата.

Шалке стигна до пълен обрат в 51-ата минута. Дракслер отправи далечно подаване от левия фланг, топката попадна в Обаси, който намери холандския нападател Клаас Ян Хунтелаар, който напредна мощно в наказателното поле и от близка дистанция простреля вратата на гостите. В 60-ата минута Спортинг беше пратен в нокаут, след като Хьоведес с глава направи резултата 3:1.  Португалците обаче много бързо се върнаха в мача, след като реферът отсъди дузпа, която беше реализирана от Адриен Силва.

Вратарят на Шалке Ралф Ферман хвана ъгъла, но ударът беше много силен и топката влетя неспасяемо в мрежата. В 78-ата минута немислимото се случи - Силва с глава направи резултата 3:3 и потопи в мъка публиката на стадиона в Гелзенкирхен.

Страданието отстъпи място на радостта в самия край на мача, когато беше отсъдена дузпа в полза на Шалке за игра с ръка на героя на Спортинг до този момент Силва. С огромната отговорност се нагърби Ерик Максим Чупо-Мотинг, който стреля хладнокръвно и отбеляза първия си гол в кариерата в Шампионската лига. Така с малко късмет Шалке спечели трите точки е много близо до достигане на фазата на елиминациите.

ШАЛКЕ 04 - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 4:3
0:1 - Нани (16)
1:1 - Обаси (34)
2:1 - Хунтелаар (51)
3:1 - Хьоведес (60)
3:2 - Адриен Силва (64-дузпа)
3:3 - Адриен Силва (78)
4:3 - Мотинг (90-дузпа)