Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Челси развинти Марибор на "Стамфорд Бридж" (видео)

Челси разгроми Марибор с 6:0 на "Стамфорд Бридж" и се утвърди на първото място в група G на Шампионската лига, къдто са още отборите на Шалке 04 и Спортинг (Лисабон).

Началото на двубоя в Лондон не предвещаваше такъв финал. Първата сериозна възможност беше за отбора на гостите, но положението беше пропиляно от Дамян Бохар. Той стреля с глава от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

Играчите на Челси взеха в този момент ситуацията на терена под контрол и много бързо наложиха волята си. В 16-ата минута Лоик Реми вкара страхотен гол след индивидуален пробив, в който преодоля двама защитници на Марибор, завършил с удар от границата на наказателното поле. Докато празнуваше гола, Реми направи знак, че изпитва болки и поиска смяна. На негово място влезе ветеранът Дидие Дрогба, който твърде скоро записа името си сред голмайсторите. Реферът отсъди дузпа в полза на Челси за игра с ръка на Алес Мертел, която беше реализирана хладнокръвно от котдивоареца.

В 31-ата минута Челси окончателно сложи точка на спора, покачвайки аванса си на 3:0. Разписа се капитанът Джон Тери, който отблизо простреля вратата на Марибор след подаване отдясно на вратата от Сеск Фабрегас. Втората част започна с опасност пред вратата на Марибор. Курт Зюма стреля с глава, но вратарят Ханданович се справи.

В 54-ата минута обаче вратата на Марибор беше посетена за четвърти път от топката. След атака отляво топката попадна у Еден Езар, който почти от аутлинията се опита да намери свой съотборник, но тя срещна Митя Вилер от гостите, който си отбеляза автогол. Минута по-късно съкрушеният Вилер беше заменен и пратен под душа. В 66-ата минута Марибор получи право да изпълни дузпа след нарушение на Неманя Матич, но Петер Чех улови удара на Ибраими.

В 77-ата минута Челси на свой ред получи право на наказателен удар след нарушение срещу Бранислав Иванович, който се беше включил в атака. С изпълнението се нагърби Еден Азар, който не сгреши. В последната минута на редовното време Азар отново беше в прегръдките на своите съотборници. Белгиецът беше изведен с далечен пас от Вилиан, пребори се с трима бранители на Марибор и оформи крайното 6:0.

ЧЕЛСИ - МАРИБОР 6:0
1:0 - Реми (13)
2:0 - Дрогба (24-дузпа)
3:0 - Тери (31)
4:0 - Митя Вилер (54-автогол)
5:0 - Азар (77-дузпа)
6:0 - Азар (90)