Серина Уилямс пречупи Ана Иванович и се доближи до рекорд на Навратилова

Световната №1 Серина Уилямс надигра с 6:4, 6:4 бившата лидерка в световната ранглиста Ана Иванович в първия мач от Червената група на Шампионата на WTA в Сингапур. В другия мач от групата в момента играят Симона Халеп (Румъния) и Южени Бушар (Канада).

Уилямс пропусна Откритото първенство на Китай в Пекин и турнира в Ухан поради заболяване и проблем с лявото коляно, но днес се поздрави с 16-а поредна победа в Шампионата на WTA и се доближи до рекорда на Мартина Навратилова от 21 последователни победи в това състезание.

В първия сет Уилямс поведе с 4:1, но поставената под №7 Иванович изравни за 4:4. Последва оспорван гейм, в който американката надделя, въпреки че сръбкинята имаше златен шанс да пробие за 5:4. Иванович обаче сбърка рутинно воле и пропусна възможността, а това изглежда повлия негативно на сръбкинята, която загуби и 10-ия гейм, а с това и сета. Във втория сет Иванович отново оказа сериозна съпротива на Уилямс и дори осъществи ранен пробив, но американката обърна резултата в своя полза, спечелвайки два последователни гейма след 4:4 и затвори двубоя в два сета.

По-малката от сестрите Уилямс преследва пета титла в Шампионата на WTA (тя е победителка през 2001, 2009, 2012 и 2013 година), докато Иванович участва в състезанието за първи път след 2008 година.