Генков се завърна в игра, Илиян Йорданов с червен картон при равенство на Денизли

Нападателят на Денизлиспор Цветан Генков се завърна в игра след седем седмично отсъствие при равенството 1:1 като гост на Аланияспор в мач от шестия кръг на турската футболна втора дивизия.

Бившият български национал дебютра за "зелено-черните" срещу Адана Демирспор (1:1) на 30 август, но във втората седмица на септември в паузата в шампионата заради европейските квалификации на националните отбори той получи травма в областта на слабините по време на тренировка и оттогава не е играл. Генков влезе като резерва при гостуването на Аланияспор на мястото Емрах Бозкурт в 69-ата минута.

Друг българин в състава Илиян Йорданов получи два жълти картона в самия край и беше отстранен от игра. Второто официално предупреждение за Йорданов дойде във втората минута на добавеното време за разкарване на топката, а малко по-късно Тимучин Ашджъгил изравни с прецизен удар от фаул от дъгата пред пеналта.

Денизли е осми в класирането с 8 точки. В друг мач от кръга Николай Димитров игра цял мач при загубата на Манисаспор с 0:2 като гост на Елазъгспор, която изпрати тима на дъното на подреждането с 4 точки. Лидер е Анталияспор с 14 точки.