Бордо се отдалечи от върха

Отборът на Бордо не успя да победи Kаен като домакин в мач от десетия кръг на Лига 1 и пропусна да се върне на второ място в класирането на шампионата на Франция. Жирондинците допуснаха изравняване 13 минути преди края на мача и срещата завърши 1:1.

Резултатът бе открит от Шейх Диабате от дузпа в 22-ата минута, но в 77-ата резервата Ерве Базиле се възползва от пас на Жюлиен Фере, за да донесе точката на новаците в елита.

Така грешната стъпка на Бордо позволи на Олимпик Марсилия да вземе преднина от цели седем точки на върха на класирането. ОМ са с 25, докато Бордо поделя второто място с Пари Сен Жермен с 18. Каен пък има девет точки на 18-о място.