Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Стоук обърна Суонзи за втора домакинска победа (видео)

Стоук Сити победи с 2:1 Суонзи на "Британия Стейдиъм", постигайки едва втора домакинска победа в Премиър лийг от началото на сезона. "Грънчарите" изоставаха в резултата, след като Вилфред Бони изведе "лебедите" напред с гол от дузпа в 34-ата минута. До почивката Чарли Адам изравни след нов 11-метров наказателен удар. През втората част домакините стигнаха до пълен обрат с гол на Джонатън Уолтърс в 78-ата минута.

Две дискусионни дузпи белязаха първото полувреме. Първо, в 32-ата минута, Райън Шоукрос и Бони се дърпаха с две ръце в наказателното поле, вследствие на което нападателят падна. Майкъл Оливър посочи бялата точка въпреки протестите на домакините. Бони бе точен, давайки преднина на "лебедите".

Десетина минути по-късно, в противоположното наказателно поле, Виктор Моузес падна много леко, след като бе побутнат от Ранхел. Оливър отново реши да отсъди дузпа, от която Чарли Адам изравни резултата.

В 76-ата минута Джонатън Уолтърс донесе победата на Стоук. Нападателят, който се появи като резерва, засече с глава перфектно центриране на Асаиди.