Мъри спечели във Виена и изхвърли Григор от Топ 10

Олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания) спечели турнира по тенис в австрийската столица Виена с награден фонд 593705 евро. Поставеният под номер 2 Мъри се наложи на финала над водача в схемата Давид Ферер (Испания) с 5:7, 6:2, 7:5 след 2:41 часа игра в мач с общо 12 пробива.

Така 27-годишният шотландец спечели 30-а титла в кариерата си и стана петият действащ играч, достигнал до тази граница. За Мъри това беше и втори трофей за сезона след триумфа в китайския град Шънчжън в началото на месеца. 32-годишният Ферер взе първия сет с решаващ пробив в 12-ия гейм.

Мъри поведе с 3:1 във втората част, а след това от 3:2 той взе пет поредни гейма, за да изравни резултата в сетовете и да поведе с 2:0 в решаващата трета част.

Последва нов обрат, при който Ферер стигна до 4:2 в своя полза. След това двамата си размениха по един пробив и при 5:3 испанецът сервираше за мача, но до края Мъри доминираше и с нова серия от четири гейма британецът стигна до трофея. С победата шотландецът се утвърди на осмото място в раглистата за 2014 година и вече има аванс от 110 точки пред деветия Ферер в борбата за място във финалния турнир на АТП в Лондон през ноември.