Хамбургер ШФ и Хофе заслужиха аплодисменти (видео)

Хамбургер ШФ и Хофенхайм изиграха един от най-зрелищните мачове от 8-ия кръг в Бундеслигата, но завършиха само 1:1. Футболистите на двата отбора се скъсаха да пропускат, като в доста моменти бяха отчайвани от вратарите. С този "хикс" гостите продължават да са един от четирите тима без поражение и са само на 2 точки за втория в класирането Борусия (Мьонхенгладбах). "Шпортфейран" пък е на типичното за себе си от последните месеци място на дъното.

Хофе поведе в 15-ата минута, когато Антони Модест излезе сам срещу Ярослав Дробни и промуши топката между краката му. Буквално секунди по-късно френският таран отново се озова в същата ситуация, но се забави и пропусна да направи 2:0. Няколко минути по-късно Дробни отрази удар с глава на Никлас Зюле.

След това дойде време за интересни моменти на другата врата. Там Рафаел ван дер Ваарт и Николай Мюлер се разминаха с попадение в рамките на една минута.

Все пак в 34-ата минута дежурният реализатор на домакините Пиер-Мишел Ласога намери пролука зад гърба на Оливер Бауман - 1:1.

Домакините дори можеха да поведат в 43-ата минута, когато капитанът Хайко Вестерман засече центриране с глава и топката профуча на сантиметри от гредата.

В ответната атака обаче само фамозна намеса на Дробни запази равенството. Норвежкият национал Тарик Елиунуси, който преди дни порази Николай Михайлов в квалификацията срещу България, този път не показа нужното хладнокръвие и от няколко метра не успя да преодолее стража на Хамбургер ШФ.

Положенията пред двете врати продължиха да се редуват и през второто полувреме. И двата тима удариха по една греда чрез Роберто Фирмино и Ласога. В крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при заслужено 1:1.